Na tej stronie używamy plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
Dodaj firmę za darmo
Przeszukaj artykuły
Reklama
Znajdź firmę tynkarską

Tynki maszynowe

Tynki maszynoweTynki maszynowe zyskują coraz szersze grono zwolenników, tak wśród wykonawców, jak i właścicieli mieszkań czy domów. Co prawda tradycyjne metody kładzenia tynku konkurują wciąż ceną w niektórych sytuacjach i poręcznością w małych pomieszczeniach, jednakże nie da się powstrzymać nowoczesności, która ponadto oznacza podniesienie standardów wykonawczych.

Wykonanie tynków maszynowych wiąże się z zaopatrzeniem w odpowiedni agregat, którego koszty są zdecydowanie za wysokie dla indywidualnego użytkownika, pragnącego samodzielnie wykończyć pokój na poddaszu. Jeżeli jednak planujemy wytynkować większą powierzchnię ściany czy sufitu i planujemy zamówić ekipę fachowców, warto wybrać taką, która oferuje ten rodzaj tynków. Koszty usługi obniżymy wtedy natychmiastowym niemal wykonaniem, dzięki któremu będziemy mogli planować dalsze prace bez oglądania się na obecnych w mieszkaniu przez dłuższy czas tynkarzy wykorzystujących metodę tradycyjną.
Cenę przy większych pracach zbija też materiał – wszystkie oferowane na rynku tynki maszynowe są wydajniejsze od tynków tradycyjnych. Na forach eksperckich można spotkać obliczenia wskazujące, że czas tynkowania jest trzykrotnie krótszy niż w przypadku tradycyjnej metody, a cena – dla prac w odpowiednio dużej skali – może spaść nawet o 40%.

Wśród osób mających słabą styczność z budownictwem dominuje poczucie, że tynki maszynowe wykorzystują materiał gipsowy. Jest to jedynie część prawdy, choć trzeba przyznać, że właśnie gips robi oszałamiającą karierę na ścianach naszych domów ostatnimi czasy. Jednakże agregaty tynkarskie nadają się również do kładzenia tynków o tradycyjnym składzie i zastosowaniu, czyli cementowo-wapiennych.

Wykorzystajmy jednak do kolejności prezentacji ranking popularności i zacznijmy od tynków gipsowych. Wielką ich zaletą jest estetyka wykonania: odpowiedni skład i faktura daje efekt gładkiej ściany, w dodatku ich zaawansowanie technologiczne pozwala dowolnie gładzić i fakturować powierzchnię; zapewnia także jej równe wysychanie. Tynki gipsowe nadają się świetnie do pomieszczeń wilgotnych, gdyż dzięki odpowiedniej konsystencji mogą wchłaniać i oddawać nadmiar wilgoci – jednak jedynie wówczas, gdy wilgotność powietrza w pokoju nie przekracza 80%. Jeśli ta norma zostanie przekroczona, tynk przestaje spełniać swoje zadania. Mamy za to dobrą wiadomość dla alergików – gips nie może im zaszkodzić, gdyż nie ma cech alergenu dzięki temu, że jego PH jest równe temu, jakim odznacza się ludzka skóra.

<<
1
2
>>
Wyróżnione firmy
Copyright 2009-2012 - Tynkiwpolsce.pl
Doładowanie Artykuły - Created by Arpi